Przejdź do treści

6 pomysłów na prezent świąteczny dla klientów

Silne relacje z klientami są absolutnie kluczowe w dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej. Aby je wzmocnić, warto na wyjątkowe okazje przekazywać im różnego rodzaju mniejsze lub większe upominki. Sprawdźmy najciekawsze pomysły na prezenty świąteczne dla klientów, które pokażą im, jak ważna jest współpraca.

Ciekawe pomysły na świąteczne prezenty dla klientów

1. Gotowe zestawy dla firm

W przypadku prezentów dla kontrahentów istotne znaczenie ma przede wszystkim ich neutralność i uniwersalność. Tutaj doskonale sprawdzą się gotowe kosze świąteczne, na które składają się różnego rodzaju zestawy pełne łakoci i rzemieślniczych produktów. Można wybrać też warianty z alkoholem, o ile wiemy, że dla danej osoby będzie to w dobrym tonie.

Co dodatkowo ważne, zestawy dla kontrahentów mogą mieć różne motywy przewodnie, np. kawowe, typowo zimowe z korzennymi przysmakami lub herbaciane. Opcji jest jak widać wiele, choć zaletą każdego z nich jest piękne, gustowne opakowanie, a także nietypowo dobrane produkty, które często nie są dostępne na półkach sklepowych w zwykłych sklepach.

2. Kosz lokalnych smakołyków

Różne regiony w Polsce obfitują w absolutnie wyjątkowe przysmaki, o których często nie zdajemy sobie sprawy. Jeśli biznes jest więc stricte regionalny, to warto podarować kontrahentowi kosz właśnie z takimi lokalnymi smakołykami. To doskonały sposób, aby przybliżyć klimat danego regionu oraz pokazać, gdzie firma jest zakorzeniona i z jakimi tradycjami jest związana. Poza tym smakołyki to zawsze świetny pomysł, są bowiem neutralne i z pewnością spotkają się z miłym przyjęciem.

Koniecznie sprawdź upominki regionalne dostępne w naszej ofercie!

3. Ręcznie malowane bombki

Dobry pomysł na prezent świąteczny dla klientów to także piękne bombki. To świetny upominek, zwłaszcza gdy doręczamy go osobiście. Wówczas mamy pewność, że podczas transportu nie ulegnie on uszkodzeniu. To także doskonały prezent, jeśli motyw okaże się związany z działalnością obdarowanego lub obdarowującego. Dzięki temu będzie widać, że był przygotowany w sposób rozmyślny. Udekorowana bombka jest także prezentem niewielkim i niezobowiązującym, co również ma istotne znaczenie.

4. Świąteczne czekoladki lub własne wypieki

Mniejsze podmioty z pewnością wybiorą drobniejsze prezenty, w przypadku których najważniejszy jest gest. Pomysłem na prezent świąteczny dla klienta może być więc pudełko świątecznych, pięknie opakowanych pralin, a nawet własne wypieki. Te ostatnie to doskonałe rozwiązanie dla małych, lokalnych biznesów, które mają silniejsze relacje ze swoimi kontrahentami. Warto jednak jeszcze bardziej je umocnić, właśnie dzięki takiemu upominkowi.

5. Planer na kolejny rok

Prezentem, który z pewnością pozostanie z obdarowanym na dłużej, będzie również planer na kolejny rok. Taka rzecz – o ile została wykonana z dbałością o estetykę i detale – może towarzyszyć kontrahentowi na co dzień i przypominać o naszej firmie. To świetny sposób, aby w dyskretny sposób „przypominać o sobie na co dzień”.

6. Wysokiej jakości alkohol

Sprawdzony pomysł na prezent świąteczny dla klienta to również alkohol. Musi być on jednak dobrze wybrany i opakowany. Świetnie sprawdzi się np. lokalne, wysokiej klasy wino, whisky lub burbon. Oczywiście trzeba pamiętać, aby do takiego prezentu dołączyć liścik oraz mieć na uwadze, że jeśli kontrahent jest z zagranicy, to nie w każdym kraju alkohol będzie przyjęty w taki sam sposób. Wtedy lepiej jest podstawić na kosze prezentowe bez alkoholu.

Sprawdzone pomysłu na prezent świąteczny dla naszego klienta? Jak widać pomysłów jest w tym przypadku wiele i zdecydowanie warto podjąć wysiłek oraz przygotować taki upominek dla naszych kontrahentów, nie oczekując nic w zamian. Z pewnością to docenią.

Chcesz zamówić prezenty świąteczne dla klientów? Wypełnij formularz!