Przejdź do treści

Jakie prezenty kupić na wigilię firmową?

Wigilie firmowe to miły zwyczaj, który kultywuje coraz więcej firm. W pracy spędzamy bardzo dużo czasu, a sama praca to nie tylko biuro – to przede wszystkim ludzie. Sympatycznym pomysłem jest organizacja wspólnej wigilii dla wszystkich pracowników. Takie wydarzenia zdecydowanie pogłębiają więzi w zespole i są doskonałą okazją do integracji.

Jak wigilia, to i prezenty – taka impreza firmowa to dobra moment na to, aby docenić swoich pracowników i podarować im choć drobny upominek. Jednak jak to bywa z kupowaniem prezentów, gdy przychodzi moment wyboru konkretnego podarunku, może pojawić się problem. W poniższym artykule doradzamy, jaki prezent na wigilię firmową wybrać i podrzucamy kilka sprawdzonych pomysłów.

Czym się kierować przy wyborze prezentów?

Zacznijmy od zasad, o których warto pamiętać wybierając prezent dla wszystkich pracowników. Dobrą praktyką będzie kupno dla każdego tego samego upominku. Dzięki temu, nikt nie poczuje się gorszy czy niesprawiedliwie potraktowany. Ewentualnie jeśli chcesz, możesz przygotować osobny prezent dla kobiet i dla mężczyzn, jednak wybór uniwersalnego prezentu dla wszystkich będzie wygodniejszy. 

To ty najlepiej znasz swoich pracowników więc mniej więcej wiesz, jaki prezent na wigilię firmową sprawiłby im radość. Może to będzie upominek związany w jakiś sposób z branżą, którą się zajmujecie? Może coś humorystycznego? Jeśli natomiast nie masz żadnego pomysłu, zaufaj naszym propozycjom i wybierz któryś ze wspomnianych poniżej pomysłów, mając też na uwadze dostępny budżet, jakim dysponujesz.

Prezenty na wigilię firmową w postaci koszy upominkowych

Zastanówmy się, co lubi każdy z nas… Słodycze! Słodkie upominki zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie lepiej jest kupić elegancko zapakowany zestaw słodyczy, niż np. świąteczną ozdobę, która będzie jedynie zbierała kurz. W naszej ofercie znajdziesz kosze świąteczne, które oprócz słodyczy zawierają także ciekawe mieszanki kaw, aromatyczne herbaty czy alkohole.

Jeśli nie chcesz skupiać się na świątecznych smakach, możesz wybrać przygotowane przez nas zestawy upominkowe dla pracowników. Takie kosze upominkowe składają się z różnych produktów, możesz więc wybrać taki zestaw, który twoim zdaniem najbardziej spodoba się pracownikom.

Dlaczego takie zestawy będą dobrym pomysłem na prezent na wigilię firmową? To maksymalnie uniwersalne upominki – odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nie ma tutaj ryzyka, że prezent będzie nietrafiony, ponieważ spośród tylu różnych produktów, jakie znajdują się w koszu, na pewno większość zasmakuje osobie obdarowanej. Dodatkowo, to właściwie nie jeden prezent, a kilka, a co za tym idzie – jeszcze większa radość!

Uniwersalny prezent na wigilię firmową – kilka propozycji

Od początku artykułu mówimy o tym, że najlepszymi prezentami na wigilię firmową, będą maksymalnie uniwersalne upominki, z których każdy się ucieszy. Jednak o jakich upominkach mowa? Poza ciekawymi koszami upominkowymi, przygotowaliśmy następujące pomysły na prezent:

  • karty podarunkowe – sprawdzą się zwłaszcza takie, które będą uprawniały do zakupów w internetowych sklepach o dużym asortymencie, lub np. w galeriach handlowych
  • gadżety firmowe – mogą to być kubki, notesy, butelki na wodę, z dodatkiem logotypu twojej firmy. Takie akcesoria zawsze się przydadzą!
  • kalendarze – okres świąteczny to już sama końcówka roku i czas przygotowywania się na nadejście kolejnego. Praktycznym pomysłem na prezent mogą być kalendarze w formie notesów, z których bardzo wiele osób korzysta.
  • słodycze, kawa i herbata – zestaw zawierający wymienione produkty usatysfakcjonuje każdego! Możesz stworzyć własną kompozycję, albo postawić na gotowe zestawy.


Wiesz już, czym kierować się przy wyborze prezentu na wigilię firmową oraz znasz już kilka świetnych pomysłów. Teraz nie pozostaje nic innego, jak zdecydowanie się na którąś z opcji i wspólne świętowanie wigilii w gronie pracowników!