Przejdź do treści

Co kupić pracownikom na święta? Sprawdź, jaki prezent dać

Większość firm stara się uczcić zbliżające się święta, a przede wszystkim wykorzystać ten czas na obdarowanie pracowników. Przede wszystkim powinny być to upominki, które im się spodobają, będą dość uniwersalne, a do tego zwiększą lojalność wobec pracodawcy. Dlatego potrzeba sporo czasu na znalezienie odpowiedniego prezentu. Sprawdź, co kupić pracownikom na święta, aby byli zadowoleni.

Co dać pracownikom na święta? 5 najciekawszych inspiracji

Kosz prezentowy z markowymi słodyczami

Eleganckie kosze świąteczne to doskonałe pomysły na prezenty dla pracowników. Tym bardziej że spełniają one wszystkie najważniejsze funkcje, a jednocześnie dobrze wyglądają. Szczególnie jeśli postawisz na wersję w eleganckim, drewnianymi pudełku bądź praktycznym koszu – można go wykorzystać w domu.

Gdy zastanawiasz się, jaki prezent dla pracowników na święta sprawdzi się najlepiej, to koniecznie zwróć również uwagę na to, co znajduje się wewnątrz kosza. Najlepiej, jeśli wybierzesz dość uniwersalny model np. z markowymi lub regionalnymi produktami. Dzięki temu masz pewność, że ich jakość będzie bardzo dobra, a tym samym obdarowani będą jeszcze bardziej zadowoleni. Ogromną popularnością cieszą się kosze ze słodyczami, kawą lub likierem.

Praktyczny bon upominkowy

Możesz zakupić bony upominkowe na zakupy w jakimś sklepie, restauracji, teatrze lub innym miejscu, gdy nie wiesz, jaki prezent dla pracowników na święta będzie przydatny i reprezentatywny. Zwróć tylko uwagę na wartość tych kart upominkowych – powinna umożliwiać zamówienie bądź skorzystanie z atrakcji przez dwie osoby.

Wadą bonu upominkowego jest jedynie to, że pracownik od razu wie, ile pieniędzy pracodawca przeznaczył na pojedynczy prezent. Poza tym musisz wybrać dość uniwersalne miejsce, które spodoba się większości obdarowanych osób.

Prezent finansowy

Z pewnością wielu pracowników najbardziej ucieszy się z klasycznego i dość powszechnego prezentu w postaci specjalnego dodatku finansowego. Szczególnie w czasach szalejącej inflacji niespodziewana gotówka stanie się miłą niespodzianką dla niejednej osoby. Choć w tym przypadku trudno jest podarować kwotę, która zadowoli większość zatrudnionych osób. Oprócz tego koperta z gotówką nie jest zbyt elegancka. Zwróć również uwagę na to, że taki upominek wiąże się z większymi kosztami dla pracodawcy – wadą jest brak możliwości odliczenia takiego prezentu.

Jednocześnie, gdy masz nadwyżkę finansową w firmie, podczas rozważań nad tym, co dać pracownikom na święta, to z pewnością warto wziąć to pod uwagę.

Artykuły biurowe z firmowym logo

Klasyczny, uniwersalny i bardzo praktyczny prezent – chodzi tu oczywiście o akcesoria biurowe, które przydadzą się zarówno w pracy, jak i w domu. Choć nie jest to zbyt oryginalny podarunek, to może też pełnić funkcję reklamową. Wystarczy, że w widocznej części notesu, kalendarza, pióra czy długopisu znajdzie się logo firmy. Jeśli nie wiesz, co dla pracowników na święta podarować, aby było przydatne i eleganckie, to z pewnością warto postawić na takie przybory biurowe.

Eleganckie filiżanki lub zabawne kubki

Nadal nie wiesz, co dla pracowników na święta warto podarować? Postaw na uniwersalny prezent, który spodoba się każdemu. Te warunki doskonale spełnia zestaw dwóch filiżanek ze spodkami zapakowanymi w eleganckim pudełku prezentowym. To bardzo praktyczny upominek, a do tego dobrze się prezentuje.

Jeśli w przedsiębiorstwie pracuje więcej młodych osób i tworzycie dość koleżeńskie relacje między pracownikami, to zdecyduj się na nieco bardziej żartobliwy upominek. W takim przypadku świetnie sprawdzi się kubek z zabawnym napisem oraz paczka dobrej kawy.

Zamów świąteczne kosze prezentowe dla pracowników i sprawdź im przyjemność!