Przejdź do treści

Co podarować zamiast kwiatów na ślub?

Na przekór przeciwnościom losu należy dążyć do tego, by na ślub bliskich wybrać się w dobrym nastroju i z … niebanalnymi prezentami. Pytanie co podarować zamiast kwiatów na ślub z pewnością pojawiło się w Waszych myślach niejeden raz. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tym, którym wciąż brak pomysłu, prezentujemy kilka sposobów na udany prezent ślubny.

Butelka dobrego wina

Prezentem, który sprawdza się zawsze i wszędzie jest butelka wina. Nie inaczej będzie w przypadku pary młodej. Proste, tradycyjne i gustowne rozwiązanie w postaci trunku, którego nie mieli okazji jeszcze nigdy smakować pozwoli im spędzać romantyczne wieczory tylko we dwoje. W kontekście prezentu ślubnego warto się jednak postarać, by wino odpowiadało gustom i preferencjom młodych małżonków. Jeśli masz problem z wyborem, o radę możesz zapytać ekspertów lub… przetestować je samodzielnie. Świetną opcją będzie także wino domowej roboty – sprawdzone i lubiane przez innych członków rodziny będzie gwarantem prezentu doskonałego. Pamiętaj też o tym, by ozdobić buteleczkę stosowną karteczką z życzeniami. Na zdrowie!

Coś słodkiego

Gustowne opakowanie belgijskich lub szwajcarskich czekoladek jest zawsze mile widzianym prezentem. Nawet, jeśli stanowi dodatek do prezentu głównego, gwarantujemy, że sprawi nowożeńcom mnóstwo radości. Jeśli rozpiera Cię kreatywność, nie wahaj się takiego prezentu spersonalizować. Jak? Wystarczy zrobić z nich mini-bukiecik lub ułożyć pralinki w pudełeczku z odpowiednimi dopiskami: na noc poślubną, na niedzielne poranki, dla poprawy nastroju… Równie ciekawym pomysłem będzie, jeśli stworzysz “kalendarz miodowy” ze słodkościami na każdy dzień, wzorowany na kalendarzu adwentowym. To, co umieścisz w poszczególnych okienkach zależy już wyłącznie od Ciebie:)

Spersonalizowane kosze prezentowe 

W przypadku kwiatów kierujemy się ich wyglądem i aromatem, dobierając je do charakteru i gustu pary młodej. Co jednak, gdy młodzi zastrzegają już podczas zaproszeń, by kwiaty nie pojawiały się wśród podarków? Nie martw się – świetną alternatywą okażą się chociażby kosze prezentowe, w których umieścicie to, co najbardziej lubi lub czego najbardziej potrzebuje młoda para. Kosze prezentowe ślubne choć przyznajemy – są niezwykle popularnym prezentem – można z łatwością personalizować, przekuwając tę zaletę w prezent doskonały. Kilka wyselekcjonowanych produktów potrafi uczynić z takiego prezentu wręcz dzieło sztuki. Ajurwedyjska mieszanka przypraw, wyszukane herbaty czy tradycyjne nalewki już same w sobie podkreślają wyjątkowość podarunku. Dokładając do nich oryginalne smakołyki w postaci pralinek lub czekolad sprawią, że prezent okaże się nie tyle smakowity, co wytworny. 

Zdjęcia z okresu narzeczeństwa

Jeśli macie ze znajomymi bazę zdjęć, na których występują też Państwo Młodzi, nie wahajcie się stworzyć albumu przypominającego wspólnie spędzone chwile. Zdjęcia z wakacji, nart a może nawet wieczoru kawalerskiego będą dla młodych świetną i wzruszającą pamiątką.

Przeszukaj Internet

Zbliżający się termin ślubu to przede wszystkim gorączka zakupów i gonitwa z czasem. O ile łatwiej jest nam robić zakupy w Internecie, płacić tu także rachunki i załatwiać służbowe sprawy. Dlaczego by więc nie zrobić wyjątku (w tym roku to nawet pożądane!) i nie kupić prezentów ślubnych z pomocą komputera i otwartej głowy? W ten sposób zaoszczędzimy sobie biegania po sklepach i szukania czegoś i d e a l n e g o, a nadmiar wolnego czasu spędzimy na pakowaniu ślubnego prezentu. W ten sposób dylemat, co zamiast kwiatów na ślub przestanie być Twoim problemem 🙂