Przejdź do treści

Co kupić rodzicom na rocznicę ślubu?

Wielkimi krokami zbliża się rocznica ślubu Twoich rodziców? Zastanawiasz się nad prezentem, który mógłbyś im sprawić, ale brakuje Ci inspiracji? Bez obaw, przychodzimy z pomocą i małym poradnikiem. Znajdziesz w nim kilka propozycji idealnie wpisujących się w tematykę prezentu dla tej kochanej dwójki:)

Pomysł nr 1 – wyjazd na zagraniczne randez-vous

Fakt – to jeden z bardziej kosztownych prezentów, ale z pewnością wart rozważenia. Zwłaszcza, jeśli nie jesteś jedynym fundatorem wycieczki. To, jaki kierunek obierzesz dla swoich rodziców, zależeć powinno tak naprawdę od ich zainteresowań oraz dotychczasowych odbytych podróży. Jeśli wiesz, że ich ulubioną formą wypoczynku jest wylegiwanie się w pełnym słońcu na rajskiej plaży, pomyśl o wyspach, na których nigdy nie byli lub południowych wybrzeżach Francji czy Włoch. Jeśli zaś nie w głowie im południowoeuropejskie nasłonecznienie, gdyż są zwolennikami wysokogórskich wspinaczek wybierz destynację, w której będą mogli rozwijać swoje “włóczykijskie” pasje 😉

Pomysł nr 2 – kolacja w wykwintnej restauracji

Twoi rodzice to smakosze dobrej kuchni? A może wręcz przeciwnie – domatorzy, jakich mało? Zarówno dla jednych, jak i drugich wieczór, podczas którego będą mogli degustować najlepsze wina oraz wypróbować potraw rozkosznie pobudzających podniebienia. Z pewnością znajdzie się knajpka, w której nigdy nie byli, a nawet jeśli wszystkie znają już na wylot – połącz pomysł z wyjazdem do jednej z polskich, małych ale urokliwych miejscowości. Najlepiej takich, jakich jeszcze nie zdążyli odwiedzić 🙂 Chwile spędzone tylko we dwoje zapamiętają na długi czas.

Pomysł nr 3 – kosz pełen smakołyków

Zastanawiasz się, co kupić rodzicom w prezencie na rocznicę ślubu? Być może poczujesz się rozczarowany tego typu propozycją – to chyba najbardziej uniwersalny prezent na świecie. Niemniej jednak pamiętaj o tym, że choćby najbardziej oklepany, tak pomysłowo zapakowany lub spersonalizowany pod kątem ulubionych smaków rodziców okaże się prezentem w 10-tkę. Niezależnie od tego, która to rocznica, postaraj się, by był to kosz “na bogato”. Oprócz butelek wyszukanych trunków, umieść w nim najlepsze rodzaje czekoladek (belgijskich lub szwajcarskich), włoskiej kawy i suszonych owoców w czekoladowych odsłonach, a także dodaj pewien element zaskoczenia. Może nim być herbata znaleziona w jednej z niszowych knajpek, a także przysmaki regionalne. Wciąż nie możesz się zdecydować? Sprawdź gotowe kosze prezentowe dla rodziców z naszej oferty!

Pomysł nr 4 – kolaż z rodzinnych zdjęć

Miły dla oka, pełen sentymentu, wzruszający – taki może być (a nawet powinien!) prezent na rocznicę ślubu rodziców. Kolaż wykonany z setki rodzinnych zdjęć z pewnością takim będzie – zwłaszcza, jeśli umieścisz w nim fotografie, których nigdy nie widzieli na oczy. Zbierz takie, na których uwieczniono ich w ciągu całego swojego życia, ale poproś też o fotki z młodości (wujkowie i ciocie z pewnością znajdą w swoich zbiorach coś ze studenckich czasów). Skomponuj je w spójną całość, podklej, tak by się nie rozsypały i opraw w szklaną antyramę. Możesz też spróbować ułożyć ze zdjęć jeden obraz, np. ich portret. Będzie to wymagało nieco inwencji i plastycznych umiejętności – ale czego nie robi się dla ukochanych rodziców:)

Jeśli wciąż zastanawiasz się, co kupić rodzicom na rocznicę ślubu, zainspiruj się ofertą naszego sklepu. Znajdziesz tutaj mnóstwo pomysłów – gotowych prezentów, które ucieszą tę przemiłą dwójkę. Pamiętaj, że każdy prezent dany prosto z serca to podarunek idealny.