Przejdź do treści

Jaki prezent kupić dla koleżanki, odchodzącej na emeryturę?

Przejście na emeryturę to bardzo ważny moment nie tylko w karierze zawodowej, ale też w życiu osobistym. W końcu to najlepszy sygnał tego, że przyszedł czas na odpoczynek, a przede wszystkim dobry moment na skupienie się na sobie i realizacji celów, na które wcześniej nie było czasu. Poza tym to istotne wydarzenie w życiu firmy, co często wiąże się z organizacją małego przyjęcia i upominkami. Dlatego dowiedz się, jaki prezent dla koleżanki odchodzącej na emeryturę warto wybrać.

Prezent dla koleżanki odchodzącej na emeryturę – 5 pomysłów

Kosz prezentowy

Kosze upominkowy to jeden z najlepszych pomysłów, gdy zastanawiasz się, jaki prezent dla koleżanki odchodzącej na emeryturę. W końcu to dość uniwersalny upominek, a do tego możesz z łatwością wybrać produkty, które są idealnie dopasowane do danej osoby. Dla koleżanki z pracy sprawdzi się elegancka skrzynka wypełnioną pysznymi słodyczami w towarzystwie ulubionego alkoholu – obdarowana osoba będzie mogła wypić swoje zdrowie już po skończonej pracy. Taki prezent jest dość okazały, a jednocześnie możesz bez problemu dopasować go do budżetu, jakim dysponujesz. 

Zwróć uwagę na to, że kosze prezentowe sprawdzą się także, jako prezent od całego zespołu ludzi z działu, firmy lub kilku znajomych.

Okolicznościowa statuetka

Zastanawiasz się, jaki prezent dla koleżanki na emeryturę będzie symboliczny, a zarazem ciekawy? W tym przypadku postaw na okolicznościową statuetkę, wykonaną z myślą o tej okazji. Bez problemu znajdziesz je w Internecie i sklepach papierniczych. Koniecznie dołącz do tego dopasowaną kartkę – najlepiej, gdy podpiszą się na niej wszyscy pracownicy, którzy składali się na prezent. Taka statuetka w połączeniu z kartką stanowią naprawdę symboliczny upominek, więc na pewno przez długi czas pozostaną w pamięci obdarowanej osoby.

Wypad do restauracji

Jeśli w Twojej firmie nie są organizowane specjalne wydarzenia z okazji przejścia na emeryturę, to w ramach prezentu warto zaprosić koleżankę z osobą towarzyszącą do restauracji. Najlepiej, jeśli na obiedzie lub kolacji pojawi się cały zespół – razem z kadrą zarządzającą. Dzięki temu nie tylko się jeszcze lepiej zintegrujecie, ale przede wszystkim naprawdę godnie pożegnać koleżankę, odchodzącą na emeryturę. Koniecznie zamów też okolicznościowy tort, a na koniec zrób zdjęcie wszystkich pracowników – to będzie świetna pamiątka.

Zestaw filiżanek

Filiżanki do kawy to dość popularny i bardzo praktyczny prezent dla koleżanki odchodzącej na emeryturę. W końcu taki zestaw z pewnością trafi w gusta wielu osób. Poza tym możesz zdecydować się na dwie filiżanki ze spodkami, zamknięte w ładnym pudełku. Dzięki temu upominek zyska jeszcze bardziej elegancki wygląd. Ciekawym pomysłem jest również pojedyncza filiżanka ze spodkiem, która jest ozdobiona okolicznościowym napisem np. życzeniami z okazji przejścia na emeryturę. Warto dodać tam imię koleżanki, a w ten sposób naczynie zyska jeszcze bardziej spersonalizowany charakter. Dodaj do tego kokardę i kartkę z podpisem, a zyskasz naprawdę udany podarunek.

Zobacz nasze propozycje zestawów prezentowych dla niej oraz upominków okolicznościowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!