Przejdź do treści

8 pomysłów na prezent z Polski dla obcokrajowca

Każdego roku Polskę odwiedza coraz więcej obcokrajowców. Są to turyści nie tylko z najbliższych państw Europy, ale też często z najdalszych zakątków świata. Odwiedzającym, warto nie tylko zaplanować ciekawe atrakcje, ale też podarować im drobny upominek – prezent, który przypomni im o wizycie w Polsce. Prezentów dla obcokrajowców poszukują również Polacy wyjeżdżający za granicę. Jaki prezent z Polski warto wybrać dla obcokrajowca? Podpowiadamy poniżej.

Jaki prezent z Polski dla obcokrajowca wybrać? Poznaj ispiracje

Polski alkohol

Polskie alkohole są znane na całym świecie. Wybierając prezent dla obcokrajowca w tej kategorii, warto postawić na dobrej jakości trunki. Dobrym rozwiązaniem są także kosze upominkowe, w których wybrany alkohol pełni główny prezent, a drobniejsze produkty są ciekawym dodatkiem. Całość warto zapakować w estetyczny kosz bądź skrzynkę, a idealnie, jeśli opakowanie zostanie przyozdobione ciekawym grawerem.

Personalizowana herbata sypana

Wiele osób uwielbia herbaty, a spora część z nich zbiera różne ich odmiany, z różnych krajów. Oczywiście, są kraje, w których herbaty są całkowicie nieznane, jednak Polacy nie wyobrażają sobie bez niej życia. Popularne herbaciarnie oferują możliwość wyboru herbaty spośród setek odmian, pozwalają tworzyć własne kompozycje czy też oferują je w personalizowanych pudełkach.

Polska książka kucharska

Obcokrajowcy, którzy chcą poznać polską kulturę, często też zachwycają się polską kuchnią. Dla takich osób dobrym wyborem będzie książka kucharska z przepisami na najpopularniejsze polskie dania.

Polskie przetwory

Pozostając w temacie kuchni, dobrym pomysłem na prezent z Polski dla obcokrajowca, będzie słoik polskich przetworów. Oczywiście można wybrać zestawy prezentowe regionalne. W tym wariancie doskonale sprawdzą się polskie dżemy, kompoty, ale też np. ogórki kiszone. Dla Polaków to najlepsze i najpopularniejsze przetwory, a dla obcokrajowców produkt całkowicie nieznany! Wielu obawia się ich smaku, jednak gdy spróbują – większość potwierdza, że to jedne z lepszych produktów!

Ceramika polska

Polska słynie również z wysokiej jakości ceramiki, która jest produkowana w polskich hutach. Co ciekawe, produkty te są eksportowane do różnych krajów na całym świecie, a wiele z nich jest unikatowych. Jeśli chcesz podarować obcokrajowcowi elegancki prezent z Polski, to zarówno filiżanki, jak i dzbanki, kieliszki czy karafki będą idealnym rozwiązaniem.

Ludowa odzież bądź chusta

Ciekawym pomysłem na prezent z Polski dla obcokrajowca są również ludowa odzież bądź chusta. Te drugie szczególnie doceniają kobiety – łowickie bądź góralskie chusty można nosić na wiele sposobów, tworząc z nich różnorodne i niepowtarzalne stylizacje. Sprawdzą się zarówno jako szale, chusty na głowę, ale też ciekawy pasek do spodni.

Rękodzieła

Rękodzieła w postaci obrusów czy serwetek polskich są równie ciekawym pomysłem. Szczególnie te wykonywane na szydełku bądź z ręcznie wyszywanymi wzorami. To, czym się wyróżniają, to nie tylko niepowtarzalny design, ale też niezwykle oryginalne wzory – polskie rękodzieła są unikatowe i ciężko znaleźć na rynku dwa takie same modele.

Góralskie skarpety bądź kapcie

Grube góralskie skarpety bądź kapcie są dobrym pomysłem na prezent dla obcokrajowca z Polski, który zamieszkuje zimne kraje. Szczególną popularnością cieszą się ocieplane bambosze bądź wełniane skarpety. Są one nie tylko urocze pod względem designu, ale też niezwykle ciepłe – nic dziwnego, że nawet sroga zima w nich bywa przyjemna.

Pomysłów na prezent dla obcokrajowca z Polski jest wiele – co wybierzesz? Wszystko zależy od upodobań osoby obdarowywanej. Powyższe propozycje gwarantują jednak że trafisz w dziesiątkę, a dodatkowo ich zakup nie sprawi większych trudności.