Przejdź do treści

Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Babcie i dziadkowie w naszych rodzinach pełnią bardzo ważną rolę. Przekazywanie tradycji, opisywanie rodzinnych historii, to tematy które mają wpływ na kształtowanie się charakteru wnuków. Rozmowy z babcią i dziadkiem pomagają wnukom formować kręgosłup moralny oraz system wartości. Zdrowe relacje na linii dziadkowie-wnuk dają duże poczucie bycia kochanym. Z kolei dziadkowie przebywając z wnukami czują się potrzebni, szczęśliwi, mają motywację do dbania o siebie. Dlatego więc w sposób szczególny warto o nich zadbać w dniach, w których świętujemy ich obecność. Przychodzimy z pomysłami prezentów na Dzień Babci i Dziadka.

21 i 22 stycznia za całą dobroć możemy się naszym babciom i dziadkom odwdzięczyć. Oczywiście nic nie zastąpi wspólnie spędzonych chwil, podczas których możemy dać sobie nawzajem miłość i zrozumienie. To właśnie one powinniśmy kolekcjonować, ale nic nie stoi na przeszkodzie byc ukochane wnuczęta sprawiły dziadkom niezobowiązujący prezent. 

Jest wiele pomysłów na prezent na dzień Babci i Dziadka. Najlepszym jednak mogą okazać się uniwersalne kosze okazjonalne. Dlaczego? Choćby z tak prostej przyczyny, jaką jest wybór gotowych zestawów prezentowych, wśród których można znaleźć perełki.

Znajdziesz tu między innymi efektowne zestawy prezentowe z luksusowymi, wyselekcjonowanymi produktami delikatesowymi. Dzięki różnorodnym zestawom tematycznym dopasujesz je do charakteru swojej babci i dziadka.

Jaki prezent na Dzień Babci?

Wybór prezentów dla najbliższych nie jest łatwy. Kolejny szalik, rękawiczki czy krawat to podarunki zbyt oczywiste, ale rzeczą najważniejszą jest by były prezentami wręczanymi z serca. Miłe drobiazgi ręcznie wykonane z myślą o obdarowanych są miłe i niezapomniane, ale nic nie sprzyja rodzinnej atmosferze tak, jak uroczo zapakowane zestawy prezentowe dla babci, z których co słodsze pralinki można podrzucić wnukom po obiedzie;) To, jaki kosz wybierzesz dla swojej babci, zależy tylko do ciebie, ale pamiętaj, że babcia z pewnością doceni szkatułkę pełną kruchych ciastek, wykwintne czekoladki czy zestaw składający się z aromatycznych kaw lub herbat. To, o co warto zadbać to z pewnością cały anturaż: czyli zapakowanie słodkości w uroczy podarunek, który będzie przyjemnie szeleścił, ale i cieszył oko (nie tylko obdarowanej).

Jaki prezent na Dzień Dziadka?

Wybranie prezentu dla dziadka może okazać się bardzo proste, jeśli tylko mamy pomysł na prezent dla babci. W imię solidarności i tego, by żadne z nich nie czuło się bardziej wyróżnione, warto postawić na analogiczny podarek – czyli np. kosz prezentowy dla dziadka, ale wzbogacony o przysłowiowe “coś mocniejszego”. W ten sposób z pewnością trafimy w dziadkowy, męski gust. Nie zapominajmy jednak, że kto jak kto, ale to właśnie dziadkowie są większymi od babć łasuchami. Dlatego warto, aby w koszu znajdowało się coś słodkiego, co uprzyjemni starszemu dżentelmenowi popołudnie.

Upominki w postaci oryginalnych skrzyneczek upominkowych wykonanych z drewna, sprawią, że umieszczone w nich produkty prezentują się niezwykle elegancko. Tematyczne zestawy zamknięte w drewnianej skrzyneczce, którą możemy dowolnie spersonalizować w postaci uroczego grawerunku z pewnością okaże się wyjątkową niespodzianką. Bo przecież wiadomo, że już samo spotkanie z wnukami okaże się wspaniałym i wzruszającym prezentem