Przejdź do treści

Co kupić bratu na święta? Poznaj nasze pomysły na prezent

Co roku przed świętami mamy ten sam problem – trzeba wybrać upominki dla każdego członka rodziny, a często pomysłów brak. Kupno prezentu świątecznego dla brata również kwalifikuje się do tego wyzwania, dlatego przychodzimy z pomocą!

Wybór prezentu dla brata w młodszym wieku będzie znacznie prostszy – do pewnego momentu problem rozwiążą zabawki, a dla nastolatka radością będzie np. nowa gra komputerowa czy taka na konsolę. Wyzwanie jednak rośnie wraz z wiekiem brata – dla dorosłego mężczyzny może być już trudniej, zwłaszcza, że z roku na rok wykorzystujemy kolejne pomysły. W poniższym artykule podpowiadamy, co kupić bratu na święta.

O czym pamiętać, wybierając prezent dla brata na święta?

Po pierwsze, ty najlepiej znasz swojego brata. Wybierając dla niego prezent, pamiętaj o tym, jakie są jego pasje i zainteresowania, co lubi, a czego nie. A może pomysł na prezent dla brata na święta już kiedyś pojawił się w waszej rozmowie? Może wspominał, że coś mu się spodobało gdzieś w sklepie, lub brakuje mu czegoś do domu?

Niestety, czasami nawet najbliższej osobie wciąż może być trudno kupić prezent. Często nawet gdy doskonale znamy pasje brata, on kupuje sobie wszystko sam, pozbawiając nas tym samym pomysłu na upominek. Poniższy prezentowy poradnik powstał właśnie na takie sytuacje – zebraliśmy kilka uniwersalnych propozycji, które możesz wykorzystać przy kupnie prezentu dla swojego brata.

Gotowe zestawy upominkowe dla brata

Często lepiej jest wybrać gotowy zestaw prezentowy, składający się z kilku mniejszych upominków, niż jakiś inny prezent, który może okazać się nietrafiony. Takie wystawy wyróżniają się uniwersalnością, dzięki czemu nie musisz martwić się tym, że twój brat będzie niezadowolony.

Jeśli zdecydujesz się na właśnie taki prezent dla brata na święta, zerknij na nasze kosze świąteczne. Każdy z nich składa się z produktów wysokiej jakości, takich jak słodycze, kawy, herbaty czy alkohole – czyli wszystko to, co lubi zdecydowana większość mężczyzn.

Taki prezent możesz dodatkowo spersonalizować, aby nadać mu bardziej osobistego charakteru. Może to być np. grawer na skrzynce, w postaci życzeń konkretnie dla twojego brata. Możesz także poprosić o wygrawerowanie jego imienia lub np. jakiegoś hasła czy zdania, które sprawi, że twój brat będzie wiedział, że to prezent specjalnie dla niego.

Co można kupić bratu na święta? Uniwersalne propozycje

Gotowy zestaw upominkowy to nie jedyny pomysł na prezent dla brata na święta, jaki przygotowaliśmy. Poniżej kilka kolejnych, uniwersalnych propozycji:

  • Sweter – czy z motywem świątecznym czy nie, zawsze będzie trafionym prezentem. Zwłaszcza w sezonie zimowym ciepły i miły w dotyku sweter się przyda!
  • Drobny sprzęt elektroniczny – może twojemu bratu akurat popsuły się słuchawki, albo może w ogóle ich nie ma? Innym pomysłem może być opaska sportowa lub zegarek, które będzie można podłączyć do aplikacji, który będzie zachętą do aktywności,
  • Butelka whisky lub innego alkoholu – o ile twój brat jest pełnoletni, taki prezent może być strzałem w dziesiątkę. W naszej ofercie mamy zestaw upominkowy męska skrzynka, którego głównym elementem jest właśnie whisky,
  • Karta upominkowa – jeśli boisz się, że żaden prezent nie będzie trafiony, to taka karta będzie najbezpieczniejszą opcją. Twój brat sam wybierze, co sobie za nią kupi. Żeby taki prezent nie wydawał się pusty, możesz dorzucić jakiś drobiazg, np. słodycze i kartkę z życzeniami.