Przejdź do treści

Co kupić na prezent dla taty na święta?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, gdy chcemy pokazać, jak bardzo zależy nam na bliskich osobach. Można to zrobić nie tylko dzięki wspólnemu spędzaniu czasu, ale również prezentom. Każdy z bliskich ma jednak różne potrzeby i preferencje w tym zakresie. Często pojawia się także pytanie, co na prezent na święta dla taty sprawdzi się najlepiej i sprawi, że na jego twarzy pojawi się promienny uśmiech. Oto nasze praktyczne porady.

1. Estetyczne kosze pełne łakoci (i nie tylko!)

Nigdy nie wiem, co kupić tacie na święta”. Często słyszymy to z ust naszych znajomych, którzy nierzadko mają problem z wyborem odpowiedniego upominku. Na szczęście jest na to bardzo łatwy sposób, a brzmi on: kosze świąteczne! Od razu pięknie zapakowane i pełne najpyszniejszych przekąsek, które jeszcze bardziej osłodzą ten wyjątkowy czas w roku. Nie są to jednak zwykłe słodycze, a nietypowe, pięknie opakowane i często rzemieślnicze. W takich koszach można znaleźć też wysokiej jakości alkohole, doskonałe kawy i herbaty, a także zdrowe miody i słodycze z owocami w roli głównej. Zawartość jest więc bardzo różnorodna i każdy tata z pewnością znajdzie w nim coś, co skradnie jego serce… i kubki smakowe!

2. Praktyczny dodatek, czyli portfel, rękawiczki lub pasek

W garderobie każdego mężczyzny – niezależnie od jego wieku – musi znaleźć się kilka akcesoriów. Najczęściej jest to skórzany portfel, a także pasek. Warto także, aby na zimę były to wysokiej jakości rękawiczki, które również będą doskonałym prezentem, idealnym zwłaszcza dla tych, ojców, którzy cenią upominki praktyczne.

Z naszego bloga dowiesz się też, jaki prezent dla taty na urodziny sprawdzi się najlepiej.

3. Funkcjonalna torba lub uniwersalny plecak

Jaki prezent dla aktywnego taty na święta Bożego Narodzenia? Doskonałym wyborem będzie wysokiej jakości torba lub plecak, do których można zapakować laptopa, strój na siłownię lub rzeczy niezbędne na wypad w górach. W przypadku tego prezentu bardzo ważne jest jednak to, aby dobrać go indywidualnie do stylu i charaktery swojego taty. Niektórzy mężczyźni lubią bowiem torby na ramię, inni preferują plecaki, a jeszcze inni wolą pojemne torby do ręki. Na szczęście wybór w sklepach jest naprawdę duży, co pozwoli zakupić idealny wariant.

4. Skarpetki z twistem!

Skarpetki? Nuda! Ale czy aby na pewno? Wcale nie, o ile wybierzemy przyciągający uwagę oraz zabawny wariant. Obecnie wiele jest firm produkujących ciekawe, kolorowe skarpety ze wzorami, które zdecydowanie nie są nudne! Oczywiście taki prezent nie sprawdzi się dla każdego taty, a tylko tego, który ceni takie nietypowe dodatki.

5. Sentymentalna podróż z albumem z lat młodości

A może coś bardziej sentymentalnego, co będzie stanowiło idealną okazję do rozmów przy świątecznym stole? Jaki prezent na święta dla taty sprawdzi się tutaj najlepiej? Doskonałym wyborem może być samodzielnie przygotowany album ze zdjęciami z młodości, z tatą w roli głównej. Zdjęcia z wojska, ze szkoły, a także z pierwszych randek z mamą… Takie fotografie z pewnością sprawią, że w oczach bliskich zakręci się łezka, a czas świąt będzie jeszcze bardziej magiczny i pełen rodzinnego ciepła.

Jak widać odpowiedź na pytanie, co wybrać na prezent na święta dla taty wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na wybór, to świetnie sprawdzą się zwłaszcza pięknie zapakowane kosze, których zamówienie to zaledwie kilka minut. A Ty? Na jaki prezent się zdecydujesz?